KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14177493
nr 1417 7493
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsning, Signerad, ej numrerad. Bildmått: 9,5x14 cm, yttermått inklusive ram: 31x41
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:49:59
5/9 21:04:30
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman